Co kupić dziecku na święta?

Nie trzeba kupować dziecku drogiego upominku pod choinkę. Produkt powinien być przede wszystkim praktyczny. Rekomendowane jest zatem postawienie na książkę edukującą. Jakie prezenty pod choinke dla dziecka w sklepie Tania książka najlepiej zdadzą egzamin? Na jakie pozycje warto się zdecydować?

Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci

W tej części zarówno rodzice, jak i dzieci będą mieli możliwość przyjrzeć się bliżej miastu, w którym mieszka niezwykle sympatyczna Puciowa rodzinka. W najprostszym możliwym ujęciu istnieje możliwość zajrzenia do supermarketu, na targ, wystawę czy nawet rodzinny obiad. Ponadto Pucia odwiedzą jego dziadkowie. Na wszystkich bohaterów będą czekały niespodzianki i przygody. 

Seria Bajki z okienkami – pomysłowe książki z elementami DIY

Jest to z kolei bardzo ciekawa seria książek przeznaczonych dla dzieci w klimacie retro. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to wznowienie pozycji z lat 60., 70., i 80., z różnymi elementami do samodzielnego złożenia, wycięcia czy sklejenia. W książce można znaleźć oryginalne i wyjątkowe ilustracje. 

Moja wielka rodzina, czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość

Pozycja jest interesującą książką skierowaną przede wszystkim do starszych przedszkolaków, a także dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Poruszane są w niej tematy przemijania, rodzinnych korzeni, czy tym co można po sobie pozostawić. Dzieci mogą dążyć od rodziców uzyskania informacji o swoich przodkach. Pozycja skłania do zastanowienia się nad tym, w jakim stopniu przeszłość będzie oddziaływała na teraźniejszość. 

Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty

Książka została napisania niezwykle przystępnym językiem. Ponadto jest fantastycznie zilustrowana. W najprostszym możliwym ujęciu dotyczy odkrywania, zrozumienia Wszechświata, misji kosmicznych, teleskopów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że książka będzie uświadamiała dzieciom, jak niewielka jest nasza planeta. maluchy dowiedzą się, jak niewyobrażalnie ogromny jest kosmos. 

About the author