Co kupić dziecku pod choinkę?

Osoby dorosłe praktycznie zawsze w grudniu zmagają się z ogromnym problemem polegającym na zakupie prezentów pod choinkę dla najmłodszych. Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo wartościowych i ciekawych produktów bardzo wysokiej jakości. Nikogo nie może zatem dziwić fakt, że rodzice czy dziadkowie nie wiedzą, co kupić najmłodszym. Świetną opcją może być książka edukacyjna. Jakie prezenty pod choinke dla dziecka w sklepie Tania książka będą najlepszą opcją? 

Wirus w koronie, bakteria w kapsule, czyli wyprawa do mikroświata

Jest to jak najbardziej temat na czasie. Młodzi czytelnicy będą mieli przyjemność dowiedzieć się, czym dokładnie różnią się od siebie wirusy i bakterie. Ponadto uzyskają informacje w jaki sposób można się przed nimi bronić. Pozycja porusza także temat szczepionek i odporności. Dzieci dowiedzą się, które bakterie są dobre. 

Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu

Jest to w najprostszym możliwym ujęciu kompendium wiedzy o zwyczajach czy tradycjach kulinarnych na całym świecie. Należy mieć świadomość, że jest to doskonale zilustrowana i wielkoformatowa pozycja. Znajduje się w niej mnóstwo ciekawostek, historii czy ciekawych przepisów. Rodzice mogą mieć całkowitą pewność, że ich pociecha spędzi nad książką długie godziny. 

Od początku, czyli powstanie i rozwój życia na Ziemi

Jest to kolejna książka edukacyjna napisana w bardzo ciekawy sposób. Porusza przede wszystkim początki życia na ziemi. Młodzi czytelnicy dowiedzą się skąd dokładnie wzięło się życie na ziemi. Uzyskają również informacje na temat tego, co działo się na planecie przed pojawieniem się pierwszego człowieka. Dzieci z każdą kolejną stroną pozycji będą mogli odkrywać coraz więcej wskazówek, tajemnic czy tropów. 

Święta na świecie

Książka jest fantastycznie zilustrowana. Wspomniana pozycja to pewnego rodzaju przewodnik po tradycjach świątecznych z różnych krajów świata. Należy wśród nich wymienić Polskę, Danię, Grecję, Francję czy Islandię. Godny uwagi jest fakt, że autorka postanowiła wybrać z każdego kraju najciekawsze zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. 

About the author